מכונות אוטומטיות: תכנון ובנייה

יבואן מכונות אוטומטיות

איך בונים מכונות אוטומטיות בחוץ לארץ ?

ובכן, המדינות העיקריות בעולם שבהן מייצרים מכונות אוטומטיות הן אמריקה איטליה וספרד. בספרד ידועה חברת ג'ופמאר. באיטליה ידועה חברת זנוסי, ובאמריקה ידועה חברת AMS.

כמובן יש גם חברות אחרות. לכל חברה ישנן שיטות מיוחדות משלה לתכנון ולבניית מכונות אוטומטיות שמותאמות לדרישות ולצרכים של קהלי יעד שונים זה מזה. משמעות הדבר היא שמכונות אוטומטיות המיועדות לפריסה ברחבי ארה"ב בנויות בצורה שונה ברב או במעט מסוג המכונות האוטומטיות שנבנות לצורך ייצוא לאירופה או למזרח הרחוק.

אם נתבונן לרגע ביסוד העניין נמצא שמכונות אוטומטיות מורכבות מכמה "שכבות" אשר שונות זו מזו במהותן. יש את החלק הקונסטרוקטיבי, כלומר החלק שמשמש כבית וכמגן וגם כ"דובר ויחצ"ן" של המכונה האוטומטית. זוהי הקונסרוקטה המכילה בתוכה את מנגנון ההפעלה, קורא השטרות, המנוע ושאר הרכיבים אשר תפקידם לשתף פעולה זה עם זה על מנת לשרת את הקונים באספקת המוצר ובקבלת תשלום והחזרת עודף. 

הקונסטרוקטה היא היחצ"נית של המכונה האוטומטית. היא מייצגת אותה ומספקת לה שירותי הסברה מול הקונה הפוטנציאלי שבהחלט מייחס משקל למראה של המכונה האוטומטית והוא עשוי להחליט שלא לקנות את המוצר הרצוי במכונה זו משום שהיא נראית מוזנחת ועלולה לעורר חששות שאינה תקינה או אינה ידידותית למשתמש. משום כך בעלי מכונות אוטומטיות מקפידים לעצב את חזית המכונה האוטומטית בצורה יפה לעין כדי למשוך את הקונה וגם כדי לנסוך בטחון בלבו שהמכונה פעילה, תקינה וידידותית.

מלבד זאת, הקונסטרוקטה משמשת כבית וכמגן לחלק הפנימי. היא מגינה עליו מפגעי טבע ומזג אויר ומקשה על ונדליסטים לחבל במערכת ההפעלה ובמנגנון אשר לא פעם מנסים לפגוע במכונות אוטומטיות ממניעים שונים ומשונים.

כיום ניתן לזהות מספר גורמים הפועלים לתכנון וייצור דור העתיד של המכונות האוטומטיות. אנו צופים כי משקיעים רבים יזהו את הפוטנציאל הטמון בענף זה וישקיעו בכך משאבים רבים.