מכונות קפה איטלקיות

ישנם לא מעט ויכוחים על איכות. אדם אחד יכול לומר בביטחון שהשוקולד השוויצרי הוא הטוב בעולם. אחר יצחק בפניו ויאמר לו שאין כמו השוקולד הגרמני ואחר יגיד שהשוקולד שהוא הכי אוהב לנשנש הוא השוקולד הישראלי. הדבר נכון גם לגבי מותגים שונים, מוצרי תרבות וכיו"ב. על דבר אחד אולם אין כל ויכוח, על איכות של מכונות קפה.

האם אתם מכירים מישהו שיכול לחלוק על כך כי מכונות קפה איטלקיות הן המכונות הטובות בעולם כולו? כמובן שלא, מכונות קפה איטלקיות הן תקן הזהב, העלית שבעלית ואף מכונה אחרת שמיוצרת לצורך העניין בסין או בארה"ב לא יכולה להתחרות על איכות קפה ואמינות תפעולית גבוהה כמו מכונות קפה איטלקיות. בעיני מומחים רבים מכונות קפה עולמיות מובילות את השוק בגאווה בערך מסביבות הפטנט הראשון שנרשם על מכונת אספרסו באיטליה אי שם לפני למעלה ממאה שנים.

מכונות קפה איטלקיות

לא על האוכל לבדו, מכונות קפה איטלקיות

כולנו מכירים את המטבח האיטלקי המשובח המפורסם. אין ילד ישראלי שלא גדל על פיצה איכותית עם גבינה צהובה או מוצרלה ועל פסטה ברוטב עגבניות. כשגדלנו למדנו להעריך גם יינות איטלקיים משובחים, גבינות איטלקיות ונקניקים איטלקיים דוגמת הסלאמי והפפרוני. אבל מעבר לאוכל, האיטלקים טובים גם בקפה. מכונות קפה איטלקיות הן לא סתם המכונות הטובות והאיכותיות בעולם. אז נכון, הקפה עצמו לא גדל במטעים באיטליה והוא מגיע אליה ממטעי קפה בקולומביה, ברזיל וכיו"ב, אבל על מכונות קפה איטלקיות כפי שציינו, אין כל ויכוח. 

אז מה שותים באיטליה מאותן מכונות קפה איטלקיות?

הבריסטה, הלא הוא הברמן של עולם הקפה נחשב למקצוע חשוב מאוד באיטליה. אותן מכונות קפה איטלקיות מופעלות ביד אמן ומקצוע זה נחשב למבוקש ואחראי מעין כמוהו. כאשר אתם מתיישבים ליד מכונות קפה איטלקיות באיטליה ומזמינים קפה, נחשו מה יגישו לכם? התשובה הנכונה היא אספרסו. זהו הקפה האיטלקי שנהוג לשתות אותו בעמידה. למעשה אפילו השם שלו נלקח ממשמעות המילה באיטלקית – מהר (אקספרס). האיטלקים שותים קפה עם חלב רק בשעות הבוקר, בשאר שעות היום, אך ורק אספרסו.

ומה הם שותים בבית?

אם חשבתם שבביתם מחזיקים האיטלקים מכונות קפה איטלקיות, נפלה טעות בידיכם. האיטלקים מחזיקים בבתים שלהם מכשיר קטן שמכונה מקינטה. המקינטה היא מעין קומקום מתכת שניתן להניח על הגז שמסוגל לספק לחץ מים במידה הנכונה ויכול להכין אספרסו משובח גם בבית. האיטלקים גם כן מקפידים על שימוש בפולי קפה טריים אותם הם טוחנים בביתם על מנת לשמור על טריות מרבית. במידה וגם אתם עושים שימוש באותן מכונות קפה איטלקיות, אנחנו ממליצים לכם לעבור להשתמש גם כן בפולי קפה טריים שייטחנו בביתכם, אלא אם כן אתם משתמשים בקפסולות, אבל זה כבר עניין לטקסט אחר. לרוויה!